Cenne wskazówki dla Opiekunów Osób Starszych

Praca z osobami w podeszłym wieku nie należy do łatwych i przyjemnych. Jest to zajęcie wymagające cierpliwości, wyrozumiałości, zdolności do reagowania w wielu nieprzewidywalnych sytuacjach, nierzadko stresowych. Przy odpowiednim zaangażowaniu, empatii oraz życzliwości może dać jednak wiele satysfakcji. Uśmiech Podopiecznego wynagradza wszystkie trudności i poświęcenia. Sama świadomość bycia potrzebnym może podbudować.

 

Opieka nad Seniorami może być pracą przyjemną, jednak musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które z pewnością ułatwią nam życie oraz usprawnią wykonywanie codziennych zadań. Przede wszystkim powinniśmy zaplanować dokładnie każdy dzień. W ten sposób nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć i o niczym nie zapomnimy.

 

Dobry Opiekun powinien cały czas wspierać Podopiecznego. Narzucanie się nie jest jednak dobrym pomysłem, pozwólmy Seniorowi się wykazać, pewne czynności wykonywać samemu. Organizowanie czasu wolnego, np. poprzez spacery, czytanie, wspólne oglądanie telewizji czy przebywanie w ogrodzie z pewnością zadziała na naszą korzyść. Pomimo, iż wielu Seniorów wymaga opieki z powodu wszelakich schorzeń, nie oznacza to, że nie powinni się ruszać. Ruch to zdrowie, oczywiście w granicach rozsądku.

 

Zmęczenie jest czymś zupełnie normalnym i nie dotyczy tylko i wyłącznie Podopiecznego. Opiekun musi mieć czas na odpoczynek i relaks. W takim wypadku powinno się planować dzień w taki sposób, by mieć możliwość odetchnięcia. Robienie czegoś tylko dla siebie, np. słuchanie muzyki, nie tylko wpłynie na poprawę humoru, ale także rozjaśni umysł.

 

Żaden Opiekun nie jest lekarzem, nie jest też wymagana wiedza z zakresu chorób wieku starczego. Jeżeli Twój Podopieczny cierpi na jakąś chorobę, której nie znasz, zawsze możesz zaczerpnąć informacji w agencji, które Cię zatrudnia lub za pośrednictwem literatury czy też Internetu. Dzięki temu nie tylko będziesz lepszym Opiekunem, ale także dowiesz się czegoś, co może Ci się przydać w przyszłości.

 

Email: praca@adsum24.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone 2016 - Adsum24.pl